Župski portal - zupcica.hr - Final six u Budimpešti; Pobjeda Juga za plasman u polufinale

Opći uvjeti korištenja

Final six u Budimpešti; Pobjeda Juga za plasman u polufinale

Vaterpolisti VK Jug Croatia osiguranje plasirali su se u polufinale Final six-a, završnog turnira LEN Lige prvaka. Pobijedili su u četvrtfinalu ekipu Olympiakosa s 11:8 (3:1, 4:1, 3:5, 1:1) te se okreću sutrašnjem ogledu s Pro Reccom.

Početak kao iz snova. Utakmicu je pogotkom otvorio Paulo Obradović. Loren Fatović je iz kontre bio strijelac za 2:0. Na 3:0 iz igrača više povisio je Maro Joković. Da na semaforu nakon prve četvrtine na grčkoj strani ne piše nula pobrinuo se Kolomvos.
Ni  u drugoj četvrtini Jugaši ne staju. Felipe Perrone realizirao je oba peterca i odveo nas na +4. Genidounias zabija za smanjenje na -3, ali mu Marković i Vrlić uzvraćaju za +5 (7:2) s čim se otišlo na veliki predah. Treća četvrtina Jugovim navijačima na tribinama Dunav Arene, ali i onima pred malim ekranima bila je jako stresna. U pet minuta igre Grci su zabili 5 pogodaka te se u potpunosti vratili u igru. Trener Kobešćak zazvao je time-out, smirio igrače, a kao plod toga isplivao je Xavi Garcia s dva uzastopna pogotka koja su Juga CO vratila u život. Za odlazak na posljednji odmor pobrinuo se Vrlić udarcem s 2 metra.
Posljednja četvrtina bila je škrta što se golova tiče. Genidounias je zabio za 8:10, 61 sekundu prije kraja da bi sekundu do posljednje sirene Pavo Marković samo potvrdio već ostvareni plasman u polufinale u kojem nas čeka talijanski Pro Recco.

VK Jug CO: Bijač 9 obrana, Macan, Fatović 1, Lončar, Joković 1, Garcia 2, Marković 2, Pavličević, Vrlić 2, Perrone 2, Benić, Obradović 1, Popadić.

Olympiakos: Pavić, Mylonakis 1, Delakas, Genidounias 4, Fountoulis 1, Bušlje, Pontikeas, Ntoskas, Mourikis, Kolomvos 2, Janović, Espanol, Galanopoulos.