Petak, 29 Ožujak 2024
Prva domaća utakmica R.K. Ardiaei u dvorani na Mljekari - Pobjeda protiv Korčule (FOTOGALERIJA)

Novi župski sportski klub - Rukometni klub Ardiaei danas se pobjedom protiv rukometaša Korčule prvi put predstavio domaćoj publici. Utakmicu u župskoj školskoj sportskoj dvorani na Mljekari je pratilo nešto manje od stotinu gledatelja koliko je sukladno epidemiološkim mjerama smjelo biti na tribinama,  a tijekom cijelog susreta domaći rukometaši su imali bučnu podršku župskih bubnjara predvođenih Romeom.

Ardiaei je u vodstvu od samog početka i tijekom cijelog prvog poluvremena, do polovice drugog ima prednost od dva do tri gola razlike. Gosti drže priključak sve do 44 minute kada Dabelić s dva gola prvi put dovodi domaćine na, za Korčulane nedostižnih, četiri gola prednosti. U završnom dijelu utakmice domaćini prednost povećavaju do konačnih 33-26.

Najefikasniji u redovima domaćina su bili Nikša Bušlje  i Maro Dabelić (dugogodišnji igrač Fun H2O-a je imao najjaču podršku "narančaste" navijačke skupine) s po sedam golova, Leo Brnin je postigao 5, Maro Peručić 4, Anes Avdić i Hrvoje Lončarica po 3, Hrvoje Marušić 2, Teo Putica i Ado Čustović po jedan. Za RK Ardiaei su igrali i Dino Avdić, Toni Barišić, Miodrag Biško, Aldin Hajarović, Luka Butorac i Matija Gabrieri. Trener Antonio Lončarica.

• Autor: Župski portal - zupcica.hr, urednik