Subota, 20 Travanj 2024
Težak poraz na otvaranju proljetnog dijela prvenstva; Župa dubrovačka izgubila od Gusara u Kominu 4:0

U prvoj utakmici proljetnog dijela prvenstva 1. Županijske nogometne lige Župa dubrovačka je na gostovanju u Kominu doživjela težak poraz od Gusara od 4:0. Gusar je  do vodstva došao iz kaznenog udarca u 20. minuti, a na 2:0 povećao iz drugog kaznenog udarca nakon što je, kako se navodi u zapisniku, vratar Župe Bruno Šutalo isključen zbog grubog starta (udaranja protivničkog igrača kopačkom u predjelu kuka) u 41. minuti. Od tada Župa uz dva gola minus ima i igrača manje, umjesto Šutala na brani Maro Sambrailo, a brojčanu prednost domaćin u nastavku pretvara u još dva pogotka i uvjerljivu pobjedu.

Župa dubrovačka je u Kominu nastupila u sastavu; Bruno Šutalo (isključen u 40. minuti), Jure Pušić, Toni Soldić, Lovro Miletić-Dri (od 67. Antonio Antun Milić), Stanislav Vasilj, Orsat Kljaić (od 41. Maro Sambrailo), Karlo Buhač (od 77. Mirko Petković), Viktor Lekaj, Kristijan Prkut (od 60. Mihovil Marov), Vlaho Capurso (od 52. Marko Grgurević), Marko Barčot. Trener; Milan Petrović.

• Autor: Župski portal - zupcica.hr