Petak, 19 Travanj 2024
U četvrtfinalu Krstac/Trgovište, Soline/Plat, Fix Čibača i Srebreno - Ispalo Postranje!! (FOTO)

Osmina finala je donijela najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela turnira. Od sve četiri utakmice najmanje zanimljivom je izgledala ona posljednja između Postranja i Srebrenog, Postranjani su slovili za najvećeg favorita osmine finala i očekivao se lagan prolaz protiv jedine ekipe koja je do ove faze turnira došla bez osvojenog boda. Međutim ekipa Srebrenog nije mislila tako, te je čvrstom igrom, grčevitom obranom i realizacijom dvije prilike iz kontri napravila senzaciju kojoj se malo tko nadao. Tako se Postranjani, u godini u kojoj su očekivali iskorak više od dosadašnjih rezultata, opraštaju već prije četvrtfinala.

U prvoj utakmici večeri su koju su odigrali Pod Petrača i Krstac/Trgovište grčevita borba bez golova do samog kraja. Gol odluke pada 2 i pol minute do kraja, mrežu Pod Petrače pogađa Joško Sentić i odvodi Krstac/Trgovište do četvrtfinala.

I druga utakmica Soline/Plat - Mini Čibača puna napetosti i neizvjesnosti, na poluvremenu bez golova. Početak drugog dijela donosi dva gola, prvi nakon izvođenja Ivan Radić vraća loptu ekipe Soline/Plat čiji zadnji igrači i golman izgleda nisu čuli da je utakmica nastavljena, te lopta pored njih odlazi u mrežu. Po pravilima regularan pogodak, ali Mini Čibača opet konkurira za fair play kola i ne želi takvu prednost, pa na isti način puštaju loptu prema svojoj mreži, a još joj pri ulasku u nju pomaže golman Davor Prce. Na semaforu piše 1:1 i sad počinje pravo drugo poluvrijeme. Soline/Plat u vodstvo preciznim udarcem iz daljine sredinom nastavka dovodi Pero Saulan. Mini Čibača pokušava doći do izjednačenja, ali bez uspjeha. Točku na i svojim drugim golom u zadnjim sekundama iz kaznenog udarca nakon petog prekršaja Mini Čibačana postavlja Pero Saulan.

Iako je Saulan dva puta pogađao mrežu Mini Čibačana, igrač utakmice je Ivan Gumbas koji je svojim odličnim intervencijama i obranama odveo Soline/Plat u četvrtfinale i sigurno uvjerljivo preuzeo vodstvo u konkurenciji za najboljeg vratara turnira.

Sličnu utakmicu smo gledali i između Fix Čibače i Popolice, bez golova do sredine drugog dijela kada čvrstu obranu zelenih s Popolice probija Marin Kuna. Popolica do kraja više pred golom Čibačana, zadnjih pet minuta igra bez golmana, a greška u igri s praznom barom znači gol i kraj priče što se i dogodilo u zadnjoj minuti kada za konačnih 2:0 pogađa Vidan Vidić.