Petak, 03 Svi 2024
Lana Korać,  Nina Jazvin, Nea Matičević i Mara Sebastijan srebrene na Prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke

Lana Korać, Nina Jazvin, Nea Matičević i Mara Sebastijan srebrene na Prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke

Lana Korać, Nina Jazvin, Nea Matičević i Mara Sebastijan župske vaterpolistice članice ŽVK Jug iz Splita s trodnevnog natjecanja Prvenstva Hrvatske za mlađe juniorke vraćaju se sa srebrenim medaljama. Najbolji sastav u državi u ovoj konkurenciji je splitski POŠK 1937, a ŽVK Jug je drugi iako na kraju ima isti broj bodova kao prvak i trećeplasirane vaterpolistice Jadrana. O trofeju najboljih odlučivala gol-razlika između tri bodovno izjednačena sastava.

U posljednjoj utakmici Prvenstva Hrvatske, sastali su se POŠK 1937 i Jug. Dubrovkinje su pobijedile u utakmici s malo golova, 5:3. Bilo je to malo taktičko nadmudrivanje. U prvoj četvrtini bez pogodaka na obje strane, a nakon druge dionice nismo bili ništa puno bliže konačnom rješenju. Na svakoj strani po dva gola za 2:2. U takvoj konstelaciji, presudno je bila treća četvrtina u kojoj su jugašice postigle dva pogotka (Nina Jazvin i Mara Fox) za vodstvo 4:2, da bi pogodak Nike Alamat za 5:2 dvije minute prije kraja odlučio pitanje pobjednica.

Lana Korać  je proglašena najboljom vratarkom prvenstva. Trener ove srebrene generacije Juga je Siniša Zonić.

• Autor: Župski portal - zupcica.hr